17 Şubat 2017 Cuma

Maybelline Lash Sensational Maskara İncelemesi   Yeniden merhabalar;

  Mini minnacık gözlere, cılız ve kısa kirpiklere sahip biri olarak bu yaşıma kadar en çok denediğim renkli kozmetik ürünü sanırım maskaradır. (tabi rujdan sonra) Uygun fiyatlı olarak Maybelline'in kullandığım hemen hemen her maskarasını beğeniyordum aslında. Ancak ya sadece hacim veriyordu, ya sadece uzatıyordu ya da dökülme yapabiliyordu gün içinde. Ve hiçbiri gün boyu gözümde istediğim sertlikte ve sabitlikte kalmıyordu. Neyse ki birkaç ay önce bir gün, yabancı bloggerlarda sıkça rastladığım Lash Sensational geldi ülkemize. Tabiki durur muyum koşarak gittim aldım. Uzun bir süredir kullandığım için de, yorum arayışında olanlara yardımcı olabilecek bir yazı yazayım artık dedim. Hadi başlayalım;
  Öncelikle mükemmel bir hacim veriyor.
-Fırçası gördüğünüz gibi plastik ve eğimli.
-Fırça yapısı sayesinde benimki gibi düşük kirpikleri bile çok güzel kaldırıyor.
-Tek tek ayırıyor ve kıvrık tutup hacimli ve uzun gösteriyor.
-Simsiyah. Özellikle ikinci katta benim çok sevdiğim görüntü olan kirpik diplerini belirginleştirmiş oluyor.
-Islak yapılı olmasına rağmen topaklanma yapmadı.
-Benim kirpiklerimi yapıştırmadı.
-Gün içinde dökülme problemi de yaşamadım.
Kalıcılığı da çok çok iyi. Bozulma bulaşma yapmıyor ve gün boyu çok güzel idare ediyor. Benim bir rimelden beklentimi fazlasıyla karşılıyor. Elimin en çok gittiği rimelim oldu kendisi.
  Gelelim bir çok kişinin bahsettiği tek olumsuz yönü olan zor temizlenmesi ve kirpikleri döktüğü konusuna. Ben temizlemekte zorlanmıyorum ve hiç kirpiğim dökülmüyor. Bence temizleme şekli önemli burada. Öncelikle çift fazlı bir göz temizleme suyunu pamuğa döküp biraz gözümün üstünde tutuyorum. Sonrasında dairesel hareketlerle yavaşça temizlerseniz kirpiklerinize zarar vermeden çıkarabilmeniz mümkün. En önemli ayrıntıdan da bahsettiğime göre sanırım övgü dolu sözlerimi burada sonlandırabilirim.
 Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Başka paylaşımlarda görüşmek üzere... Mutlu kalın...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder